Jak spędzić czas?

Jak spędzić czas w Borach Tucholskich?

Będąc w Borach Tucholskich na pewno można nacieszyć się wszechobecnym spokojem , można też przy okazji wypocząć aktywnie.

W jaki sposób? Oto kilka propozycji.

Co Bory mogą zaoferować turystom?

Oferta atrakcji turystycznych na terenie Borów stale się rozwija i dostosowuje do potrzeb odwiedzających.

Rzeka Brda - królowa borowiackich rzek w zimowej szacie.

Rzeka Brda – królowa borowiackich rzek w zimowej szacie.

 

Nasz region pokryty jest gęstą siecią szlaków pieszych i rowerowych, a przez rzeki (w tym największe – Brdę, zwaną też królową borowiackich rzek oraz Wdę, zwaną też Czarną Wodą) poprowadzone są szlaki kajakowe.

Oprócz tego nie powinni nudzić się tu miłośnicy nordic walkingu czy sportów konnych, dla nich też wytyczone są specjalne trasy i ścieżki.

Zalew Koronowski - jeden z największych akwenów w Borach Tucholskich

Zalew Koronowski – jeden z największych akwenów w Borach Tucholskich

Wędkarzom udostępnione zostały liczne łowiska, a żeglarze z pewnością będą mogli skorzystać z dobrodziejstw Zalewu Koronowskiego i jeziora Charzykowskiego.

Grzybobranie w Borach Tucholskich

Myśląc o Borach Tucholskich nie sposób nie wspomnieć o pożytecznym i aktywnym sposobie spędzenia czasu, jakim jest grzybobranie – obfitujące w runo leśne lasy stoją otworem dla wszystkich chętnych zbieraczy.

Gdzie nocować?

Jeśli nie jeszcze nie wiecie gdzie się zatrzymać podczas pobytu w Borach, przygotowaliśmy w naszym serwisie bazę noclegową, która jest różnorodna, dostosowana do każdego i zawsze aktualna – więcej informacji na podstronie – Noclegi.

Co konkretnie warto zobaczyć w Borach Tucholskich?

Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. To na pewno nie wszystkie sposoby spędzenia wolnego czasu w Borach.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych miejsc na podstronie – Co warto zobaczyć?.  Jeśli ciekawi Was, jakie atrakcje czekają w Borach – prosimy o zajrzenie tam.

Zapraszamy Państwa do znalezienia swojego sposobu na Bory.