Jak spędzić czas?

Jak spędzić czas w Borach Tucholskich?

Będąc w Borach Tucholskich na pewno można nacieszyć się wszechobecnym spokojem , można też przy okazji wypocząć aktywnie.

W jaki sposób? Oto kilka propozycji.

Co Bory mogą zaoferować turystom?

Oferta atrakcji turystycznych na terenie Borów stale się rozwija i dostosowuje do potrzeb odwiedzających.

 

Nasz region pokryty jest gęstą siecią szlaków pieszych i rowerowych, a przez rzeki (w tym największe – Brdę, zwaną też królową borowiackich rzek oraz Wdę, zwaną też Czarną Wodą) poprowadzone są szlaki kajakowe.

Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych szlaków kajakowych wraz z ich opisami. Umieściliśmy tam szlaki o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Lista dostępna jest TUTAJ.

Oprócz tego nie powinni nudzić się tu miłośnicy nordic walkingu czy sportów konnych, dla nich też wytyczone są specjalne trasy i ścieżki.

Jezioro nocą

Wędkarzom udostępnione zostały liczne łowiska, a żeglarze z pewnością będą mogli skorzystać z dobrodziejstw Zalewu Koronowskiego i jeziora Charzykowskiego.

Grzybobranie w Borach Tucholskich

Myśląc o Borach Tucholskich nie sposób nie wspomnieć o pożytecznym i aktywnym sposobie spędzenia czasu, jakim jest grzybobranie – obfitujące w runo leśne lasy stoją otworem dla wszystkich chętnych zbieraczy.

Gdzie nocować?

Dom w Raciążu - fot. Bogdan Nitka

Jeśli nie jeszcze nie wiecie gdzie się zatrzymać podczas pobytu w Borach, zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki noclegów – Wyszukiwarka noclegów.

Co konkretnie warto zobaczyć w Borach Tucholskich?

Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. To na pewno nie wszystkie sposoby spędzenia wolnego czasu w Borach.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych miejsc na podstronie – Co warto zobaczyć?.  Jeśli ciekawi Was, jakie atrakcje czekają w Borach – prosimy o zajrzenie tam.

Zapraszamy Państwa do znalezienia swojego sposobu na Bory.